DAJ WŁOS!

0


Fundacja raknroll.pl zainicjowała akcję DAJ WŁOS! Poprzez którą można ofiarować swoje włosy na peruki dla kobiet chorujących na raka.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Angażujemy do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je nam. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Towarzyszyłam Ewelinie z aparatem fotograficznym przez ostatnie 24 godziny przed ścięciem włosów.
Ewelina, kilka lat temu przeczytała w gazecie o fundacji, która zachęca kobiety do oddania włosów na peruki, od tamtej pory jeszcze bardziej zaczęła je pielęgnować pozwalając, aby rosły jak najdłuższe. W końcu nadszedł dzień, aby postanowienie spełnić i ściąć włosy.
Przygotowania do ostatniego mycia, najpierw szczotkowanie, potem mycie i suszenie.Ostatni raz zapleciony warkocz, na następny Ewelina poczeka kilka lat :)Jeszcze zerknięcie na instrukcję ścinania włosów i do dzieła.Ostatnie ustalenia co do długości włosów.Pożegnanie, lecz absolutnie nie na smutno, nadciąga nowe.Zaczynamy :) 30 lat długich włosów Eweliny przechodzi do historii, zaczyna się nowy etap nie tylko dla niej… Ewelina zaproponowała, aby się spotkać ponownie za 30 lat w podobnym celu :)
I już po wszystkim, teraz wystarczy włosy przekazać fundacji :)
Gorąco zachęcam każdego kto ma długie włosy i nosi się z zamiarem ich ścięcia, oddajcie je na dobry cel, wszelkie instrukcje znajdziecie na stronie fundacji, tak nie wiele potrzeba, aby komuś podarować promyk nadziei, szczęścia i uśmiechu.


Brak komentarzy