Femina - Teatr A Part - Katowice

0


Wczoraj późnym wieczorem na boisku Uniwersytetu Śląskiego odbył się po raz ostatni pokaz spektaklu Femina wykonanego przez teatr A Part z Katowic.

Spektakl plenerowy FEMINA został zainspirowany książką Sex i śmierć francuskiego antropologa Jacquesa Ruffie oraz malarstwem i grafiką  symboliczną (Felicien Rops, Franz von Stuck, Arnold Boecklin, Alfred  Kubin oraz katowicki artysta Igor Neubauer). Przedstawienie opowiada w  metaforycznym skrócie historię jednego życia: od narodzin, przez  doświadczenie życia, po śmierć. Jego bohaterką jest Kobieta, jej  codzienne namiętności, codzienna radość i cierpienie. Drugim ważnym  bohaterem spektaklu jest woda. To ona jest zaczynem życia, samym życiem,  towarzyszem śmierci. Trzecim bohaterem spektaklu jest miłość. (źródło: apart.art.pl;)
podobny wpis: Teatr A PART (Katowice) – Faust


Powielanie, przetwarzanie i dalsze rozpowszechnianie treści i        materiałów zamieszczonych w powyższym tekście , w jakikolwiek sposób,  w       całości lub w części, bez wcześniejszej pisemnej zgody autora  jest       zabronione.

Brak komentarzy