IV Mistrzostwa Polski w Piłce Błotnej

0

W niedzielę, w Blachowni koło Częstochowy odbyły się bardzo widowiskowe IV Mistrzostwa Polski w Piłce Błotnej.
Rozgrywki toczyły się na dwóch specjalnie przygotowanych boiskach, ich przygotowanie do zawodów trwało dwa tygodnie a podczas gry były systematycznie nawadniane.

Piłka błotna inaczej też nazywana bagienna oficjalnie powstała w 1998 roku w Finlandii. Dyscyplina najbardziej popularna jest w Rosji, Holandii, Brazylii, Szwecji, Islandii i Wielkiej Brytanii. Istnieją trzy rodzaje zespołów - męskie, żeńskie i mieszane. W Polsce od kilku lat zaczyna być coraz większe zainteresowanie piłką błotną.

Zasady gry wywodzą się z piłki nożnej.


Drużyna składa się z dwunastu zawodników, na boisku występować może sześciu (bramkarz i pięciu zawodników na boisku). Zmian w składach można dokonywać bez limitów. Strój jest dowolny, pod warunkiem, że wszyscy zawodnicy z jednej drużyny mają górę w jednym kolorze.

Mecz podzielony jest na dwie połowy (każda po 12 minut, 10 minut przerwy).

Wymiary boiska wynoszą 60 na 35 metrów. Pole karne to linia biegnąca 16 stóp od linii bramkowej. Nie stosuje się znanego z piłki nożnej spalonego. rzuty wolne, karne i auty wykonywane są poprzez podrzucenie piłki ręką i kopnięcie nogą. Wszystkie rzuty wolne (oprócz karnego) są pośrednie.

Nie wolno zmieniać butów w czasie gry, a jeżeli ktoś zgubi buta, musi opuścić pole gry, a zmienia go inny zawodnik. (źródło: wikipedia.pl)

Jak widać akcja trwa w najlepsze, emocje sięgają zenitu, aż tu nagle do gry postanowił dołączyć nowy gracz, waleczny labrador, nadzieja piłkarskiej reprezentacji. Ten to dopiero miał pałera, trzy razy próbował się do gry doczepić :)Brak komentarzy