Zgromadzenie leśnych istot

0


Co jakiś czas dr Ryszard Kulik organizuje w leśnej scenerii ekologiczny warsztat "Zgromadzenie wszystkich istot."
Celem warsztatu jest powrót do natury i doświadczenia jedności i scalenia z nią. Warsztaty odwołują się do zasad głębokiej ekologii, nawiązują do starej legendy, rytuałów pochodzących z różnych kultur oraz do współczesnej psychologii. Są dedykowane przyrodzie.

Miałam okazję uczestniczyć w tym dogłębnym doświadczeniu, w środku lasu, wyrwana z betonowych gmachów zagłębiłam się w pierwotną istotę jestestwa. Niesamowite jak bardzo się oddalamy i zapominamy, że jesteśmy istotną częścią przyrody, częścią która jeśli tylko da się jej szansę i nie zakrzyczy pogonią za nowoczesnością wpływa na nas zbawiennie.

Przeżyłam niezwykłe rozmowy i rozważania w kręgu osób, których podobnie jak mnie coraz mocniej gra tęsknota za faktycznym przebywaniu na łonie natury.Miałam okazję poznać i porozmawiać z ziemią, szakalem, mchem, kroplą rosy, lochą, sokołem, korą drzewa, macicą, wiatrem, ptakiem, motylem oraz wilkiem.
Zapraszam Was do zobaczenia kilku portretów, które zrobiłam na Zgromadzeniu Wszystkich Istot.

Piękny to był czas, czas bycia w głębi przyrody oraz bycia z samą sobą. Polecam każdemu kto lubi celebrować bliskość natury warsztat prowadzony przez Ryszarda Kulika, który stał się moim wyważonym przewodnikiem na tamten czas.

podobny wpis: Domowe kremy

Brak komentarzy